Haberler

Elazığ Yağ Filtresi ve Şampiyon Filtre Çeşitleri

Motor yağı motordaki tüm hareketli ve fonksiyonel parçaları yağlar. Yanma odasında meydana gelen kurum ve partiküller motor yağına karışarak, yağın viskozitesini yükseltir. Yatak ve silindir yüzeylerinde aşınmalar meydana gelir. Bunlara bağlı olarak motor performansı düşer ve yakıt sarfiyatı artar. En kötüsü ise motor hasarları görebilir.

Günümüz motorlarında yüksek performans ve az yakıt sarfiyatı temel alınmıştır. Motorun ilk günkü performans ve verimi için temiz yağ şarttır. Şampiyon Filtre motorunuzun ilk günkü performans ve verimi için yağı yüksek hassasiyet ile temizler.

 

Yağ Filtresinin Avantajları

  • Yüksek güvenilirlik,  verimlilik ve performans
  • Sürtünmeyi en aza indirecek olan yağın istenen miktarda temiz şekilde süzülmesini sağlamak
  • Yanma, sürtünme ve basınçtan kaynaklı karbon ve kurum gibi partükülleri tam tutma özelliği
  • Basınca ve korozyona sahip korum kılıfı, dış kovan ve metal aksam
  • Sücüzü eleman ile metal aksam arasında tam yapıştırma
  • Üretim sürecinde kalite kontrol ve laboratuvar testleri
  • Kaliteli ve güvenli ambalaj

Elazığ Şampiyon Yağ Filtreleri

Yağ Filtre Elemanları

Değişebilen tip filtrelerdir. Motor üzerinde bulunan housing içerisine yerleştirilirler.

 

Spin-On Yağ Filtreleri

Eleman tipin aksine komple filtreleme sistemidir ve housing üzerindedir. Çok çeşitli formlarda spin-on yağ filtreleri vardır. Motor bloğuna dişli sistem ile bağlanırlar.

 

Ekolojik Yağ Filtreleri

Çevreye duyarlı geri dönüşebilen materyallerden üretilmiştir. Termal geri dönüşümde herhangi bir atık bırakmaz. Montaj ve servis yönünden yağ filtre elemanları ile aynı prensipte çalışır.

 

Hidrolik Yağ Filtreleri

Yüksek kalitede bir basıncın oluşturulması için hidrolik yağı içerisindeki istenmeyen partiküllerin filtrelenmesi ve bu işlem yapılırken de filrenin her tür şart ve koşulda gerekli basıncı oluşturacak yağı sisteme süzerek göndermesi, sistemin sağlıklı çalışması açısından önemlidir. Hidrolik yağ filtreleri yüksek basınca dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kaynak: https://www.sampiyonfilter.com.tr/

, ,
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.